3 proste kroki do zdrowszego życia: jak zacząć dbać o swoje zdrowie

Jeśli śledzicie tego bloga od jakiegoś czasu, to wiecie, że uwielbiam rozmawiać o jedzeniu i zdrowiu. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy najważniejszymi rzeczami w naszym życiu. Jedzenie jest ważną częścią życia, ale może również odgrywać rolę pomocniczą dla lepszego zdrowia, jeśli dbasz o siebie. Dlatego utrzymanie zdrowia powinno być najwyższym priorytetem w Twoim życiu. Kiedy ostatni raz dbałeś o siebie? Prawdopodobnie nie w ostatnich czasach. Ale, rozpoczęcie dzisiaj jest pierwszym krokiem do zdrowszego życia jutro.

Jedz obfite śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinno być na tyle duże, abyś czuł się syty aż do obiadu. Idealnie, powinieneś jeść coś co trzy godziny, aby utrzymać energię. Wiele osób pomija śniadanie. Jest to duży błąd. Wiele badań wykazało, że jedzenie śniadania jest ważne dla poprawy pamięci i funkcji poznawczych, utrzymania zdrowej wagi i zwiększenia energii. Co można jeść na śniadanie? Dobrym wyborem jest duże białko, takie jak kanapka z całym jajkiem na chlebie lub miska płatków śniadaniowych. Jeśli wolisz mniej ciężki posiłek, zjedz miskę owoców. Włącz do swojej diety również zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy i oliwa z oliwek. Unikaj słodzonych płatków śniadaniowych i wysoko przetworzonej żywności.

Mieszaj swoje posiłki

Zrób świeżą inwentaryzację swojej żywności i opcji posiłków. Jeśli codziennie jesz ten sam rodzaj jedzenia, jesteś narażony na ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z dietą, takich jak cukrzyca, choroby serca czy otyłość. Jedzenie tych samych pokarmów każdego dnia sprawi, że będziesz znudzony, co może prowadzić do podejmowania niezdrowych działań, takich jak podjadanie lub pomijanie posiłków. Staraj się mieszać rodzaje żywności, jedząc różne owoce z posiłkami, w tym awokado, oliwki i orzechy, różne rodzaje warzyw, takie jak brokuły, brukselka, marchew i zielenina liściasta, oraz różne źródła białka, takie jak jajka, kurczak, tuńczyk, łosoś lub miska fasoli z białkiem. Kiedy mieszasz rzeczy, będziesz bardziej skłonny do podejmowania zdrowych wyborów, kiedy jesz na mieście lub w domu.

Zrezygnuj z deseru i zjedz przekąskę bogatą w białko

Zdrowe odżywianie często obejmuje okresy postu. Aby zachować energię i koncentrację przez cały dzień, ważne jest, aby spożywać przekąskę, która jest bogata w białko i ma niską zawartość cukru. Nie ma potrzeby, aby jeść deser, gdy jesteś na diecie. Zamiast tego trzymaj na biurku lub w plecaku torebkę migdałów lub masła orzechowego z dodatkiem białka. Jeśli masz deser, zjedz tylko trochę, ponieważ mają wysoką zawartość cukru. Zamiast tego zjedz małą miskę płatków owsianych, quinoa lub przekąskę bogatą w białko, taką jak migdały, nerkowce, orzeszki ziemne lub białko w proszku. Nie mówię, że powinieneś przejść na dietę, która nie obejmuje żadnego jedzenia ani picia. Mówię tylko, że jeśli jesteś na diecie, powinieneś przestrzegać zasad. Możesz mieć napoje, takie jak woda, herbata lub kawa, ale nie wszelkiego rodzaju napoje słodzone. Możesz mieć małe ilości każdego rodzaju żywności podczas okresu diety, ale nie więcej niż to.

Pij co najmniej jedną filiżankę herbaty lub kawy każdego dnia

Nawodnienie jest jednym z najważniejszych elementów zdrowej diety. Kiedy jesteś na diecie, prawdopodobnie kusi cię, aby pić słodkie napoje lub napoje gazowane, ale w rzeczywistości są one bardzo kwaśne i dlatego nie są dobre dla twojego metabolizmu. Zamiast tego, pij dużo wody. Nie ma ona kalorii, nie powoduje próchnicy zębów, a pomaga czuć się pełnym i utrzymać zdrową wagę. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz schudnąć, ponieważ picie wody pomaga organizmowi spalić więcej kalorii poprzez zwiększenie tempa, w którym spala paliwo.

Podsumowanie.

Zdrowe życie wymaga więcej niż tylko cięcia kalorii lub unikania niektórych pokarmów. Musisz rozwinąć zdrowy styl odżywiania, który będzie trwały przez długi czas. Jeśli zastosujesz się do tych trzech prostych kroków, będziesz na dobrej drodze do zdrowszego życia. Istnieje wiele zdrowych pokarmów, które możesz włączyć do swojej diety. Musisz tylko nauczyć się dokonywać zdrowych wyborów, kiedy jesteś na zewnątrz. Pamiętaj, że zdrowa dieta nie musi być nudna lub nudna do zrobienia! Aby utrzymać zdrową dietę, powinieneś: – Wybierać żywność w oparciu o jej gęstość odżywczą – Przygotowywać zdrowe, pożywne posiłki – Śledzić kalorie i wielkość porcji – Wykonaj te 3 proste kroki powyżej, a zobaczysz niesamowite rezultaty w przyszłym roku.

Podobne