SZCZEGÓŁY TRASY

Trasa Krótka

Adventure Trophy to rajd organizowany przez zawodników startujących na co dzień w adventure racing, dlatego też trasa zawodów została zaprojektowana tak aby była wymagająca dla doświadczonych zespołów, ale za razem była w zasięgu nieco wolniejszych i mniej doświadczonych ekip. Bardzo zależy nam na pokazaniu piękna i różnorodności Małopolski, stąd też pomysł na liniowy charakter trasy tegorocznej edycji.

Główną zasadą rajdu jest to, że zespoły muszą zaliczyć wszystkie etapy rajdu w określonej kolejności a także muszą pojawić się w każdej strefie zmian (TA). Aby być klasyfikowanym nie muszą podbić wszystkich punktów kontrolnych (CP), muszą jednak zaliczyć co najmniej jeden CP na każdym etapie! Oczywiście w pierwszej kolejności zespoły będą klasyfikowane po ilości zaliczonych CPs, dopiero w drugiej brany będzie pod uwagę czas na mecie.

Na trasie będą wyznaczone limity czasowe wyjścia niektóre etapy tzw. Cut offs, ma to na celu umożliwienie zespołom kontrolowanie swojego tempa już od początku rajdu. Do potwierdzania obecności na punktach kontrolnych wykorzystane będą chipy SI (dostarczane przez organizatora), każdy z zawodników musi podbić CP!

Całkowity dystans do pokonania podczas Advnutre Trophy 2018 na trasie Krótkiej to 200km.
Czas zwycięskiego zespołu szacowany jest na 24-26 godzin.
Limit czasu dla Trasy Krótkiej to36 godzin.
Mapy będą rozdane zawodnikom na odprawie na kilka godzin przed startem. Podczas rajdu zespoły będą korzystały z map topograficznych w skali 1:50 000 a także map do biegu na orientację w skalach od 1:5000 do 1:10 000

Dyscypliny Trasy Krótkiej


Rower Górski (całkowity dystans około 130km)

Będą 2 etapy rowerowe, zespoły muszą być przygotowane na pokonywanie zarówno długich i stromych podjazdów, technicznych zjazdów wąskimi ścieżkami, jak i jazdę leśnymi duktami i szutrami. Będzie kilka odcinków asfaltowych, jednak rajd będzie omijał główne drogi (w większości będą one zabronione). Zespoły muszą być przygotowane na pakowanie i wypakowywanie rowerów z pudeł rowerowych, które są wyposażeniem obowiązkowym na rajdzie.


Trekking (całkowity dystans około 45km)

Będą 2 etapy trekkingowe. Pierwszy to krótki etap zaraz po starcie (około 10km), drugi będzie jednak bardzo wymagający z czujną nawigacją (głównie nocą) a jego ukończenie zajmie zespołom sporo czasu. Będą oni poruszali się w trudnym i zróżnicowanym terenie, głownie będą jednak to górskie lasy i łąki.


Bieg na orientację (całkowity dystans 15km)

Na rajdzie będzie kilka etapów biegu na orientację. Będzie orientacja w mieście (na mapach do sprinterskiego BnO, oraz oczywiście etap klasycznego biegu w lesie. Na wszystkie te etapy zespoły otrzymają osobne mapy do BnO w skalach od 1:5000 do 1:10 000.


Kajak (całkowity dystans 10km)

Będzie jeden etap kajakowy w drugiej części rajdu. Zespoły będą wiosłowały w górę i dół rzeki (aby podbić niektóre CPs będą musiały opuścić kajak i dobiec do punktu)


Zadania linowe

Na zawodników czekało będzie kilka różnych zadania linowych, takich jak pokonywanie mostów linowych, wspinaczka i zjazdy na linie. Zespoły nie muszą mieć swojego sprzętu wspinaczkowego, dostarczy go organizator.


Pływanie (dystans około 200m)

Zespoły będą musiały przeprawić się w poprzek jeziora. Będzie asysta ratowników, ale każdy z zawodników będzie musiał pływać, wymagane będzie korzystanie z kapoków.

Trasa Krótka.pdf
schemat AT.pdf