Przełaje w Twierdzy Kraków

Dziś zapraszamy wszystkich  na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach Adventure Trophy’17 a mianowicie na BIEG TWIERDZY KRAKÓW.

runjpg_2jpg


Zawody nietypowe, ponieważ start i centrum biegu zlokalizowane będą na terenie Fortu Winnica, będącego fragmentem dzieła obronnego - Twierdzy Kraków. Wpisany do rejestru zabytków fort powstał w latach 1898-1899 i znajduje się na górze Winnica (234 m n.p.m.) w krakowskiej dzielnicy Dębniki. Obiekt jest jednym z niewielu fortów, w których zachowały się wieże pancerne.


mini_1jpg   mini1jpg

Niesamowity klimat tego miejsca zawodnicy zapamiętają za prewne na długo, podobnie jak i samą trasę – trudną technicznie, poprowadzoną między innymi wzdłuż fosy fortu, po podmokłych, okolicznych łąkach, czy wąskich bagnistych ścieżkach. Jako zawodnicy startujący na co dzień w rajdach przygodowych chcemy przybliżyć uczestnikom jak odmiennym i ciekawym doświadczeniem mogą być biegi terenowe z naturalnymi przeszkodami, bez komfortu „pod stopą”.

1jpg 4_1jpg

3jpg 5jpg

2jpg 6jpg


Tak więc drodzy koledzy Biegacze i Biegaczki pomimo braku dużych przewyższeń nie nastawiajcie się tego dnia na „życiówki” na wybranym dystansie!

A do wyboru będą dwa dystanse 5km i 10 km (2 pętle). Trasa znakowana będzie strzałkami i taśmą , a każdy kolejny km będzie oznakowany. Na trasie zawodnicy będą mogli skorzystać z 1 pkt odżywczego z wodą i izotonikami.

Rywalizacja odbędzie się w kategoriach Kobiet i Mężczyzn, zwycięzcy mogą spodziewać się nagród rzeczowych i pucharów, a każdy kto przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

Ogranizatorzy gwarantują elektroniczny pomiar czasu.

Zasady rywalizacji określa regulamin biegu znajdujący się na stronie internetowej www.adventure-trophy.pl

W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają pakiet startowy z wodą bądź izotonikiem, numer startowy oraz pamiątkowy medal na mecie. Przed biegiem w Biurze zawodów uczestnicy będą mieli możliwość pozostawienia depozytu.

Parkingi zolokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna oraz wzdłuż ulicy Winnickiej (ilość miejsc parkingowych ograniczona) - wjazd na teren fortu oraz drogę wewnętrzną - dojazdową nie jest możliwy.

Po zawodach, każdy uczestnik będzie miał okazję zwiedzić otoczenie fortu oraz zapoznać się z jego historią.

Zapraszamy więc wszystkich amatorów biegania do Fortu Winnica 22 lipca rano!!!

 

 

Bieg Twierdzy Kraków będzie imprezą cykliczną, już dziś planujemy trasę kolejnych zawodów w okolicach innego fortu – zapraszamy więc na tą nietypową lekcję historii!

 

Program:

Piątek 21 lipca 2017

18:00 - 21:00 rejestracja zawodników – Fort Winnica 53a

Sobota 22 lipca 2017

7:00 - 9:00 rejestracja zawodników – Fort Winnica 53a
od godziny 8:00 szatnia i przechowalnia na terenie fortu do zakończenia biegu (godz. 12:00)
10:00 - START trasy 5km i 10 km
12:00 - dekoracja zwycięzców biegu
do godz. 13:00 – dostęp do prysznicy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna (4km od
bazy rajdu)


Zapisy:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz do dnia 14.07.2017.

Po tym terminie prosimy o kontakt z Organizatorem