Kolejnym Partnerem Adventure Trophy 2018 jest wydawnictwo Compass

Ich obecność jest dla nas o tyle ważna, że jako rajdowcy doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotna jest dobra jakość i dokładność map, na których przychodzi się nam ścigać. Współpraca z Compassem ma także i inny wymiar – bez Nich nie byłoby Adventure Trophy - najstarszego polskiego rajdu przygodowego i jego bogatej kilkunastoletniej historii. Właściciel firmy - Roman Trzmielewski ze swoją ekipą wymyślili koncepcję i organizowali pierwsze edycje rajdu - dzięki jego zgodzie możemy teraz z wielką radością kontynuować ten projekt.

Zobaczcie FILM z pierwszych edycji tego rajdu.


Wydawnictwo Compass jest doskonale znane wszystkim amatorom turystyki w Polsce, ich mapy pokrywają znaczną część południowej, centralnej i północno-wschodniej części naszego kraju.
Większość map oferują w skali 1:50'000, która jest najbardziej uniwersalną skalą - idealna zarówno dla turysty pieszego jak i dla kolarza górskiego czy kajakarza lub żeglarza śródlądowego (są także w ofercie mapy w skalach 1:100'000 i 1:200'000, a także dokładniejsze w skalach 1:20'000-1:40'000 - mapy mniejszych pasm górskich tj. Gorce, Pieniny, Tatry czy plany miast i ich najbliższych okolic)

Compass wychodząc naprzeciw wymaganiom turystów używających urządzeń nawigacji satelitarnej GPS oferuje także mapy turystyczne w postaci plików cyfrowych. Podstawą są pliki o rozszerzeniu PNG w rozdzielczości co najmniej 180 DPI. Są one oferowane w szerokiej gamie formatów: Garmin, TrekBuddy, Traseo, pliki graficzne na PC czy SeeMap (format dla programu SeeMap opracowanego specjalnie dla COMPASSU)

Prócz map do biegu na orientację wszystkie mapy podczas Adventure Trophy będą przygotowane w oparciu o mapy Compassu i możemy potwierdzić, że mapy będą w skali 1:50000

Tak więc o dokładność i przejrzystość map, na których przyjdzie Wam się ścigać nie musicie się martwić, pozostaje tylko trenować nawigację w trudnym terenie i ćwiczyć łydę!!!


Compass website : www.compass.krakow.pl

Facebook


foto mapyjpg