Adventure Trophy’18 – Mistrzostwami Polski w Rajdach Przygodowych

secondsightartexhibitjpg


Jakiś czas temu wśród organizatorów rajdów w naszym kraju powstał pomysł (tak naprawdę to powrócił) organizacji Mistrzostw Polski – czyli jednej, głównej imprezy o większej randze, wyłaniającej najlepszy zespół w danym sezonie.

Oczywiście tytuł jest dość umowny, nie ma federacji, związku, klubów, nie ma też póki co ściśle określonych wytycznych dla tras, dyscyplin, czy czasu trwania zawodów. Wiadomo jednak, że będzie to impreza przechodnia, czyli co roku organizator będzie się zmieniał a zwycięzcy przez rok będą mogli szczycić się tytułem MISTRZÓW!


I dziś z dumą możemy Was poinformować, że w wyniku głosowania wyżej wspomnianych organizatorów (11 ekip) w przyszłym roku pomiędzy 18 a 22 lipca będziecie mogli powalczyć o tytuł Mistrza Polski w Rajdach Przygodowych podczas ADVENTURE TROPHY’18!!!


Jak już zapowiadaliśmy przy tegorocznej edycji, chcemy promować ideę długich rajdów dla zespołów 4-osobowych, stąd 2018 będziecie mogli rywalizować na 2 trasach:

DŁUGIEJ - w zespołach 4-osobowych (MIX) na trasie 350-400 km w limicie 72h .

KRÓTKIEJ - w zespołach 2-osobowych (MIX i MM) na dystansie 150-200 km w limicie 30 h.


Trasa DŁUGA będzie dodatkowo (a może przede wszystkim) częścią cyku EUROPEAN SERIES IN ADVENTURE RACING i liczymy, że przyciągnie na start co najmniej kilka zespołów z naszej części Europy.

Będzie więc prawdziwe ściganie: będzie ciężko, będzie ciekawie, postaramy się wydobyć z Was pokłady energii i woli walki, o których być może nie mieliście pojęcia!

Areną przyszłorocznych zmagań będzie Małopolska a baza zawodów będzie zlokalizowana w Krakowie.

Pierwsze informacje dotyczące poszczególnych etapów planujemy opublikować na początku grudnia, wtedy też ruszą zapisy na Mistrzostwa Polski w Rajdach Przygodowych!!!


Rezerwujcie więc urlop w pracy na 3 tydzień lipca (na 4 sugerujemy wziąć wolne)